link mail
Kontakt
linkedIn
Download

O společnosti CRESSTO s.r.o.Základním oborem, ve kterém firma CRESSTO s.r.o. pracuje od roku 1992, je elektronické měření tlaku. Nosným programem je vývoj, výroba, aplikace a prodej čidel, snímačů, měřidel a zařízení pro měření tlaku, přičemž jsou úspěšně využívány speciální technologie jako je anodické pájení křemíku, laserové trimování tenkých odporových vrstev, technologie povrchové montáže, vytváření vysokotlakých zátavů apod. To vše za podpory moderních měřících a kontrolních metod a postupů, které zaručují stabilní úroveň velmi dobré kvality výrobků a služeb.

Výrobní program tvoří přirozeně především standardní řady výrobků. Po dohodě je možné připravit zakázkové varianty elektrických a mechanických parametrů i pro malé počty kusů. Rovněž je možno připravit celé zakázkové výrobky nebo zařízení. Podle typu a provedení lze měřit relativní, absolutní i diferenční tlaky v plynech i kapalinách ve jmenovitých rozsazích od 100Pa do 60MPa.
  • Technologické zázemí umožňuje firmě CRESSTO vyrábět různé typy čidel tlaku. Vyrábějí se čidla s membránou z křemíku nebo z korundové keramiky. Ve všech případech je použit piezorezistivní princip převodu průhybu měřící membrány na elektrický signál.

  • Speciálním typem výrobků jsou tzv.měřící tlakové moduly, které jsou konstrukčním mezistupněm mezi čidlem a snímačem. Jedná se vesměs o levná provedení bez pouzdra, určená pro zabudování do zákazníkova konstrukčního celku.

  • Standardními nabízenými produkty jsou zejména snímače (převodníky) tlaku na normalizovaný analogový elektrický signál - proud 4÷20mA, 0÷20mA, napětí 0÷10V. Některé typy snímačů jsou vybaveny digitálním sériovým rozhraním RS485, RS232, případně USB. Taktéž se vyrábějí varianty s dvoustavovým výstupem typu otevřený kolektor nebo galvanicky oddělený kontakt relé. Snímače jsou nabízeny v mnoha provedeních s různými připojovacími rozměry a materiály pouzder – nerez, dural, mosaz, plast. Své uplatnění nacházejí v mnoha oborech průmyslu, zemědělství, dopravy, medicíny, farmacie, topenářství, vodárenství, klimatizace aj. Některé řady jsou schváleny pro použití v prostředí s nebezpečím výbuchu, zejména pak pro důlní aplikace.

  • Významnou součástí sortimentu jsou také digitální měřidla tlaku. Vyrábějí se v provedeních s LCD displejem s bateriovým napájením vhodné zejména pro servis nebo s externím napájením vhodné pro montáž na panel nebo na stěnu. Provedení se svítícími LED displeji a bohatou softwarovou výbavou jsou určena pro zabudování do řídících panelů zřízení nebo stolních provedení měřidel.

  • Formou zvláštních zakázek nabízí firma CRESSTO i vývoj a zhotovení celých měřících a zkušebních zařízení, která je mimo jiné možno začlenit do výrobních linek. Tato zařízení slouží především pro objektivní měření, hodnocení, záznam, vizualizaci, prezentaci a distribuci parametrů výrobků.

  • Samostatným oborem je měření netěsností pomocí změny tlaku vzduchu v uzavřeném objemu zkoušeného výrobku. Tyto úlohy se řeší individuálně buď použitím specializovaných přístrojů německé firmy Cetatest GmbH nebo návrhem a výrobou zakázkového zkušebního zařízení, případně jejich kombinací.
LinkedIN
copyright 2010 cressto.cz | Mapa webu | Portfolio |