Digitální měřič tlaku řady DMN je určen zejména pro pevnou montáž do míst, kde je vyžadováno přímé zobrazení měřeného tlaku. Své uplatnění nalezne především v oboru konstrukce přístrojů a zejména pak v místech, kde z je důvodů bezpečnosti či hygieny nutno sledovat přetlak vzduchu v hlídaných prostorách – např. operačních sálech ap. Jeho přednosti vyniknou zejména ve srovnání s kapalinovými manometry (U - trubicemi), jelikož nevyžaduje prakticky žádnou údržbu. Přístroj je konstruován pro měření tlakových diferencí, měření relativního přetlaku nebo podtlaku se řeší připojením pouze jednoho tlakového vstupu. Možné je také měření absolutního tlaku. Potom lze provozovat tento přístroj jako digitální barometr. Ve všech případech lze měřit pouze plynná a neagresivní média, vlhkost není na závadu.
Celý přístroj, tj. tlakový senzor, napájecí, kompenzační a zesilovací obvody i filtr pro zvýšení odolnosti proti rušení, jsou umístěny v malé plastové krabičce z polykarbonátu, kterou je možné montovat na panel nebo na DIN lištu. Přívody tlaku jsou realizovány vyústkami z poniklované mosazi o průměru 5mm, které jsou vhodné pro nasunutí hadičky, případně pro vyšší tlaky lze použít rychlospojku. Kromě toho přichází médium do
styku s křemíkem, silikonovým kaučukem a plastickou hmotou polyetherimid.
Pro připojení napájecího napětí slouží těsněný aretovaný miniaturní konektor typu DIN 43650 - C s kabelovou vývodkou o velikosti PG7, která umožní použít kabel o průměru max 6,5mm.
Tlak se u tohoto měřidla snímá pomocí čidla s křemíkovou membránou, princip měření je piezoelektrický. Díky tomu dosahuje snímač vysoké přetížitelnosti, je odolný vůči vibracím a může pracovat v libovolné poloze. Elektronika je realizována technologií povrchové montáže.
Digitální údaj odpovídá okamžitému tlaku a je zobrazován na 3,5 místném LCD displeji v kPa s rozlišitelností 0,1% ze jmenovitého rozsahu. Kladná hodnota odpovídá vyššímu tlaku na kladném tlakovém vstupu. Přístrojem je možno měřit tlak až do 200% jmenovitého rozsahu. Měření a obnova údaje na displeji se provádí přibližně 3x za sekundu.
Měřidlo je pevně nakalibrováno na požadovaný rozsah. Jemné dostavení (cca o 1%) koncových bodů převodní charakteristiky je možné provést pomocí trimrů, které jsou přístupné po odšroubování krytu snímače. Trimr pro nastavení počátku rozsahu (nuly) je označen červeně. Pod krytem se také nacházejí zkratovací spojky pro volbu časové konstanty tlumení.