link mail
Kontakt
linkedIn
Download
Ex

Hledáte: TMVG418N3HJBII


  • ATEX

  • I M1 Ex ia I Ma

  • II1G Ex ia IIB T4 Ga

  • II 1D Ex ia IIIC T135°C Da

  • vysoká citlivost

  • odolnost proti přetížení

  • krytí IP65

  • odolnost vůči vibracím

N-JB - snímač tlaku - ATEX

Tyto snímače je možno používat v prostředí s výskytem hořlavých prachů a metanu, tj. zejména v dolech. Jsou schváleny akreditovanou zkušebnou v provedení I M1 Ex ia I a II1G Ex ia IIB T4 Ga a II 1D Ex ia IIIC T135°C Da

Snímače naleznou široké uplatnění v oblasti měření a regulace v oboru malých a velmi malých tlaků, tj. především obor vzduchotechniky, klimatizace, větrání, řízení spalovacích procesů, konstrukce přístrojů apod. Je konstruován pro měření diferenčního tlaku a tím pokrývá také požadavek na měření tlaků relativních. Nejsou však určeny pro měření při vysokém souhlasném tlaku, např. měření na průtokových clonách v tlakových rozvodech. Zvláštní pozornost zaslouží provedení pro měření absolutního, tím i barometrického tlaku, jehož změny jsou podstatné pro mnoho průmyslových procesů. Pro tato měření se vyrábějí snímače se speciálně upraveným rozsahem s potlačenou nulou. Měřeným médiem může být neagresivní plyn, aplikace jakýchkoli agresivních médií je zakázána.

Celý snímač, tj. tlakový senzor, napájecí, kompenzační a zesilovací obvody i filtr pro zvýšení odolnosti proti rušení, jsou umístěny v plastové krabičce z polyesteru v antistatickém provedení. Přívody tlaku jsou realizovány vyústkami z poniklované mosazi o průměru 6mm, které jsou vhodné pro nasunutí hadičky. Kromě toho přichází médium do styku s křemíkem, silikonovým kaučukem a plastickou hmotou polyetherimid.

Pro elektrické připojení do měřícího obvodu slouží těsněný aretovaný konektor typu DIN 43650 s kabelovou vývodkou o velikosti

PG9, která umožní použít kabel o průměru max 9 mm.

Tlak se u tohoto typu snímače měří pomocí čidla s křemíkovou membránou, princip měření je piezoelektrický. Díky tomu dosahuje snímač vysoké přetížitelnosti, je odolný vůči vibracím a může pracovat v libovolné poloze. Pro některé aplikace je nespornou výhodou možnost měření jak podtlaku tak přetlaku jedním snímačem. Elektronika je realizována technologií povrchové montáže. Elektronika je chráněná dvojitou vrstvou laku.

Výstupním signálem, který nese informaci o tlakové diferenci na vstupu, je proud nebo napětí. Snímače se dodávají v provedení dvouvodičovém 4÷20mA nebo třívodičovém se speciálními rozsahy 0,2÷1mA a 0,05 ÷ 1V. Pro napájení snímačů lze použít stejnosměrné napětí v rozsahu 10÷22V. Snímač s napěťovým výstupem je možno provozovat v rozsahu napájecích napětí 8,5 až 22 V. Změna napájecího napětí v těchto rozsazích nemá praktický vliv na přesnost měření.

Snímač je pevně nakalibrován na požadovaný tlakový rozsah. Jemné dostavení (cca o 2%) koncových bodů převodní charakteristiky je možné provést pomocí víceotáčkových trimrů, které jsou přístupné po odšroubování krytu snímače. Trimr pro nastavení počátku rozsahu (nuly) je označen červeně. Pod krytem se také nacházejí zkratovací spojky pro volbu časové konstanty tlumení.

Doporučujeme používat normované tlakové rozsahy, avšak po dohodě lze nastavit jakýkoli rozsah v rozmezí jmenovitých tlaků a výstupů včetně symetrických i nesymetrických kombinací podtlak-přetlak.

LinkedIN
copyright 2010 cressto.cz | Mapa webu | Portfolio |