link mail
Kontakt
linkedIn
Download
Ex

Hledáte: TMDG518Z3FJBI


  • ATEX

  • I M1 Ex ia I Ma

  • II1G Ex ia IIB T4 Ga

  • II 1D Ex ia IIIC T135°C Da

  • malé rozměry

  • jednoduchá aplikace

  • univerzální použití

Z-JB - univerzální snímač tlaku - ATEX

Tyto snímače je možno používat jak v prostředí s výskytem hořlavých prachů a metanu, tj. zejména v dolech, tak v plynárenství nebo chemických provozech. Jsou schváleny akreditovanou zkušebnou v provedení I M1 Ex ia I Ma, resp. II1G Ex ia IIB T4 Ga, resp. II1D Ex ia IIIC T135° Da.

Snímače řady Z jsou určeny k univerzálnímu použití. Jejich prostřednictvím lze měřit přetlak i podtlak v kapalných i plynných médiích, která nejsou chemicky agresivní. Absolutní provedení umožňuje měření tlaku vůči vakuu a zahrnuje tak i měření barometrického tlaku vzduchu. Diferenční snímače jsou určeny pouze pro plynná neagresivní média.

Snímače této řady nalézají široké uplatnění v celé škále aplikací v průmyslové automatizaci, energetických měřeních, v důlních provozech. Pro jejich dostupnost a malé rozměry jsou oblíbeny v konstrukcích přístrojů, pro měření v laboratořích apod.

Pouzdro snímače je vyrobeno z mosazi s povrchovou úpravou niklováním. Snímače lze dodat s připojovacím závitem M12x1,5, G1/4“, M20x1,5 nebo G1/2“.

Pro vlastní snímání tlaku je u této řady snímačů možné použít dvou typů piezoelektrických čidel – křemíkové nebo keramické. Z hlediska tlakových rozsahů jsou křemíkové membrány určeny pro nižší tlaky a keramické pro vyšší, viz technické údaje na druhé straně tohoto listu. Křemíková čidla nemají, na rozdíl od keramických, měřící membránu galvanicky oddělenu od napájecích zdrojů, lze však dosáhnout vyšší tlakové přetížitelnosti. Keramická čidla jsou vhodná pouze pro relativní a absolutní měření tlaku. U snímače s křemíkovou membránou je měřené médium

ve styku s těmito materiály : niklovaná mosaz, křemík, Viton, silikonový kaučuk, Polyetherimid; pro verzi s keramickou membránou jsou to : niklovaná mosaz, korundová keramika, Viton.

V konstrukci snímače jsou použity moderní prvky, technologie povrchové montáže apod.. Hmota pouzdra není elektricky spojena se systémem, ale je připojena na zemnící kolík konektoru. Elektronika je pasivována dvojitou vrstvou laku. Elektrické připojení se provádí pomocí těsněného aretovaného konektoru (ISO 4400/6952 – DIN 43650) s kabelovou vývodkou o velikosti PG9, která umožní připojení kabelem o průměru 6÷9mm.

Elektrický signál z čidla, který je úměrný přiloženému tlaku, je zesílen, filtrován, kalibrován a převeden na požadovanou výstupní veličinu. Standardně jsou tlakové snímače řady Z vyráběny s proudovými výstupy 4÷20mA v zapojení dvouvodičovém nebo se speciálním rozsahem 0,2÷1mA v zapojení třívodičovém. Pro napájení snímačů lze použít stejnosměrné napětí v rozmezí 10÷22V. Změna napájecího napětí v tomto rozsahu nemá praktický vliv na přesnost měření. Kalibrace snímače je provedena pevnými odpory, pro případné jemné dostavení koncových bodů převodní charakteristiky jsou po odšroubování základny konektoru přístupné dva víceotáčkové trimry, jimiž lze provádět korekci v rozsahu cca 2% jmenovitého rozsahu. Trimr pro nastavení počátku rozsahu (nuly) je označen červeně.

Doporučujeme používat normované tlakové rozsahy, viz. druhá strana tohoto listu, avšak po dohodě lze nastavit jakýkoli rozsah v rozmezí uvedených tlaků a výstupů včetně symetrických i nesymetrických kombinací podtlak-přetlak.

LinkedIN
copyright 2010 cressto.cz | Mapa webu | Portfolio |